26 mart. 2026, J

Un incendiu a izbucnit joi la acoperișul sediului Ministerului Finanțelor. Pompierii au intervenit rapid, fără a fi nevoie de evacuarea angajaților.

Un incendiu a izbucnit joi la sediul Ministerului Finanțelor, situat pe strada Apolodor din București, anunță ISU București-Ilfov, potrivit News.ro.

„Am intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o clădire unde a fost observată o degajare de fum la acoperiș. În urma verificărilor efectuate de primele echipaje ajunse la fața locului, s-a constatat că ard deșeuri într-un canal tehnologic”, a precizat ISU București-Ilfov.

Focul s-a manifestat pe o suprafață de aproximativ 10 metri pătrați, iar personalul din clădire nu a fost evacuat. La momentul transmiterii acestei știri, incendiul a fost stins complet de pompieri.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *